Ćorić zaustavljen u prvom kolu Hallea

Prvi hrvatski reket Borna Ćorić je poražen u prvom kolu turnira u njemačkom Halleu od Alexandera Bublika rezultatom 3:6 1:6.

U prvom setu smo vidjeli samo jedan break, a Kazahstanac ga je napravio kod rezultata od 2:1. Imao je priliku doći i do duplog breaka, no Borna je spasio tu break priliku. Ćorić je imao šansu za povratak u set kod zaostatka od 5:3 kada je imao dvije break lopte, međutim Kazahstanac dobiva 4 poena u nizu i osvaja prvi set.

Drugi set je bio jednosmjerna ulica. Bublik je već na samom početku drugog seta oduzeo Ćorićev servis te je poveo s 1:0. Kod zaostatka od 2:1 je Borna imao dvije prilike za oduzimanje servisa, ali je Bublik obje spasio što je dokrajčilo Bornu.

Kazahstanac je meč okončao s četiri uzastopno osvojena gema pa našem najbolje plasiranu tenisaču posljednja pobjeda na travi datira iz 2019. godine.