Crnica nadoknadila dva pogotka zaostatka te izvukla bod kod Uspinjače

U petak navečer su 13. kolo SuperSport HMNL-a otvorili Uspinjača i Crnica. Domaćin se nadao da s potencijalnom pobjedom može preskočiti devetoplasirani Vrgorac te su odlično otvorili susret. U devetoj minuti su vodili 2:0 pogocima najboljeg strijelca kluba Martina Šundova, ali minutu kasnije je Thiago De Oliveira smanjio na 2:1 što je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu su obje ekipe tražile pogodak, ali na kraju je do njega došla Crnica. Gosti su posljednje tri minute igrali s golman-igračem te u 39. minuti preko Nike Škugora dolaze do 2:2. Nakon toga Uspinjača pokušava s golman-igračem doći do tri boda, ali obrana Crnice je bila na nivou te su se obe ekipe morale zadovoljiti sa jednim bodom.

Ovim rezultatom je Uspinjača ostala posljednja ekipa lige; nakon 13 odigranih utakmica imaju sedam bodova. S druge strane, Crnica je na sedmom mjestu te ima 12 bodova.