Crvena zvezda pala na Gripama

Fenomenalan rezultat ostvarili su večeras košarkaši Splita, svladavši u 3. kolu ABA Lige na svome parketu euroligaški sastav Crvene zvezde, branitelja naslova prvaka regionalne lige. Prva je to splitska pobjeda nad starim beogradskim rivalom još od 2012. godine te treća ukupno u okviru ABA Lige.

Bio je to prilično izjednačen susret od početka do kraja, u kojem niti jedna momčad nije vodila s više od osam poena razlike, a Žuti su u vodstvu tokom susreta proveli jednu minutu više nego Crveno-beli. Ključnom se na kraju pokazala serija 9:0 Splićana, kojom su minutu i pol prije kraja susreta stigli na sedam poena prednosti (78:71), te pribranošću s linije slobodnih bacanja do posljednje sirene uspjeli sačuvati prednost i slaviti s 85:78.

David Škara je sa 16 poena i sedam skokova bio najistaknutiji splitski pojedinac, po 14 poena dodali su Antonio Jordano i Krešimir Ljubičić, dok je kod gostiju najbolji strijelac sa 16 ubačenih poena bio Nemanja Nedović.