Crystal Palace i Brighton remizirali

Novo kolo engleske Premier lige otvorili su na Selhurst Parku ljuti rivali Crystal Palace i Brighton. U odličnoj utakmici visokog tempa na kraju nije bilo pobjednika te je završilo 1:1.

Prvu pravu priliku imali su gosti. U 19. minuti je Simon Adingra prošao kroz obranu, ali je njegov pokušaj obranio Dean Henderson. Na odbijancu je bio Carlos Baleba koji je poslao loptu daleko od gola.

Kada se činilo da će se na poluvrijeme otići bez golova, Crystal Palace je poveo. Nakon oduzete lopte Michael Olise je poslao loptu u sredinu gdje je sam ostao Jordan Ayew koji dovodi domaćine u vodstvo.

U drugom dijelu Brighton je povećavao pritisak, ali nisu uspjevali stvoriti priliku. Ipak, do izjednačenja su došli u 82. minuti kada je Danny Welbeck sjajno reagirao na ubačaj Pascala Großa.

Tako je završilo rezultatom koji je s obzirom na prikazano najrealniji. Brighton je sada, barem privremeno, skočio na osmo mjesto, dok je Palace ostao 15. na ljestvici.