Dinamo Kijev deklasirao Partizan i došao na korak do prolaska u treće pretkolo

Dinamo Kijev slavio je protiv beogradskog Partizana s uvjerljivih 6:2 u drugom kolu kvalifikacija za UEFA-inu Ligu prvaka. Utakmica se igrala u Poljskoj, a uzvrat će se odigrati za tjedan dana u drugom kolu kvalifikacija za UEFA-inu Ligu prvaka gdje će Partizan imati vrlo težak zadatak.

Jedina svijetla točka beogradske momčadi bio je brazilski napadač Matheus Saldanha koji je zabio oba pogotka za Partizan. Zabio je za vodstvo u 22. minuti susreta, no do poluvremena su za domaćine zabijali Mikola Šaparenko, Volodimir Bražko i Oleksander Karavajev te se na odmor otišlo s rezultatom 3:1.

U drugom poluvremenu samo se nastavila agonija Partizana. Za Dinamo Kijev zabijali su Vladislav Kabaijev u 55. minuti, Denis Popov u 83. minuti te Oleksandar Pikaljonok u sudačkoj nadoknadi susreta. Ovo je bio prvi put od 1985. godine da je Partizan primio šest golova u europskim natjecanjima. Tada ih je s istim rezultatom porazio QPR, a zanimljivo je da je na kraju Partizan prošao dalje s ukupnih 6:6.