Dinamov protivnik u Ligi prvaka teško poražen u derbiju

U 9. kolu austrijske Bundeslige susreli su se Sturm i RB Salzburg, a domaćini su slavili s uvjerljivih 5:0. Nakon teškog poraza u Ligi prvaka od Bresta rezultatom 4:0, Red Bull je upisao još jedan težak poraz. Trenutno se nalaze na petom mjestu na ljestvici, vodeći Sturm ima šest bodova više, no i dvije utakmice više od Red Bulla.

Sturm je poveo u 15. minuti susreta pogotkom Malicka Yalcouyea. Nakon njega, trogodak je u samo 30 minuta ostvario Mika Biereth te je u 62. minuti bilo već 4:0. Posljednji udarac zadao im je Emanuel Aiwu za konačnih 5:0. Sturm je imao čak 18 udaraca na susretu, dok je Salzburg imao samo tri.

Nogometaše Salzburga nakon stanke očekuje utakmica protiv Altacha, dok će onda 23. listopada ugostiti Dinamo u sklopu trećeg kola Lige prvaka. Salzburgu će bodovi biti prioritet, budući da su trenutno na nula osvojenih bodova, no nešto će se pitati i Modre koji će u Austriji tražiti puni plijen.