Dino Prižmić izborio hrvatski okršaj na Australian Openu

Nešto nakon pobjede Duje Ajdukovića, svoj meč prvog kola kvalifikacija za Australian Open igrao je i Dino Prižmić. Preokretom u tri seta, Prižmić je došao do pobjede protiv Argentinca Mariana Navonea.

Prižmić je furiozno krenuo u meč i odmah pobjegao na prednost od 3:0. Za hrvatskog predstavnika je dobro išlo do rezultata 5:2. Tada je izgubio pet gemova u nizu te samim time i set.

U drugom setu smo umalo vidjeli sličan scenarij. Prižmić je poveo 4:0, ali je dopustio protivniku povratak s dva uzastopna gema izgubljena na servisu. Prižmić se nakon toga sabrao, ponovno oduzeo servis protivniku i sa 6:3 odveo meč u odlučujući set.

Tamo je Prižmić potvrdio da je bolji protivnik i sa sigurnih 6:2 prošao u iduće kolo. Tamo ga čeka upravo Ajduković pa ćemo tako imati hrvatski okršaj u drugom kvalifikacija.