Dino Prižmić ostvario najveću pobjedu karijere

Najperspektivniji hrvatski tenisač, Dino Prižmić, otvorio je nastup na ATP turniru u Stockholmu dvobojem protiv Jirija Lehečke, 30. tenisača svijeta. Splićanin je do najveće pobjede u karijeri došao poslije sat i 40 minuta tenisa svladavši Čeha sa 6:3 7:5.

18-godišnjak je odigrao fantastičan prvi set te ga je dobio sa 6:3 zahvaljujući breaku ostvarenom u prvom servis gemu češkog tenisača. Dino je igrao odličan tenis, manje je griješio od protivnika, bio bolji u izmjenama, a najveću razliku je učinio njegov servis jer je uspješno ubacio 75% prvog servisa i osvojio 89% poena nakon ubačaja (17/19).

Prižmić je do break u drugom setu stigao kod 1:1 kada je nakon duže izmjene pogodio krasnu forehand paralelu koju je Čeh mogao samo promatrati na putu ka sjedalici. Taj je break držao sve do svog servis gema kod 4:3 kada Lehečka dolazi do prve dvije break lopte na meču i već prvu iskorištava nakon prve dvostruke pogreške Prižmića na susretu.

Ključan gem drugog seta je odigran kod 5:5 kada Dino dolazi do tri vezane break prilike te već prvu iskorištava poslije neprisiljene pogreške češkog tenisača. Taj break je potvrdio u sljedećem servis gemu za najveću pobjedu mlade karijere.

Ovom pobjedom je Dino došao nadomak ulaska u društvu 150 najboljih tenisača svijeta (#151 na ”live rankingu”), a u drugom kolu čeka pobjednik meča između Španjolca Roberta Bautista Aguta i Šveđanina Eliasa Ymera.