Dino Sinovčić sjajnom završnicom osvojio broncu na Paraolimpijskim igrama

Najbolji hrvatski paraplivač Dino Sinovčić je osvojio drugu paraolimpijsku medalju u svojoj karijeri. Kao i prije tri godine u Tokiju, Splićanin je u utrci na 100 metara leđnim stilom kategorije S6 osvojio broncu.

Dino je u utrku krenuo dosta loše te se nakon početnih 25-30 metara nalazio među dvojicom najsporijih, međutim već do okreta je nadoknadio zaostatak te je na polovici utrke bio treći sa sekundom i 20 stotinki zaostatka za vodećim. Otprilike 15 metara prije cilja je uspio vratiti treću poziciju koju je prethodno izgubio te je došao do bronce s vremenom 1:15.73.

Zlato je osvojio Kinez Hong Yang s vremenom 1:14.31, dok je srebro osvojio njegov sunarodnjak Wang Jingang s vremenom 1:15.16.

Ovo je treća medalja za Hrvatsku na Paraolimpijskim igrama u Tokiju nakon bronce paraatletičara Luke Bakovića u bacanju kugle i zlata parastolnotenisačice Anđele Mužinić Vincetić.