Dodig i Krajicek u četvrfinalu Miamija

Niz loših rezultata za hrvatski tenis u Miamiju uspio je prekinuti Ivan Dodig u paru s Austinom Krajicekom. Njih dvojica su u drugom kolu bili bolji od Maxa Purcella i Jordana Thompsona.

Od početka meča Australci nisu imali rješenje za hrvatsko-američki par. Već kod 2:1 u prvom setu Dodig i Krajicek su došli do breaka kojeg su zadržali do kraja za osvajanje prvog seta rezultatom 6:3.

Drugi set je ponudio sličnu priču. Ovaj put su Australcima servis oduzeli kod 1:1. Dodig i Krajicek su do kraja seta napravili još jedan break kod 4:2 nakon kojeg su sigurno odservirali za pobjedu i prolaz u četvrtfinale.

Dodigu i Krajiceku je ovo treće uzastopno četvrtfinale na Masters razini. Prije nešto više od tjedan dana ih je u toj fazi zaustavio Nikola Mektić u paru s Wesleyem Koolhofom dok će ovaj put polufinale tražiti protiv pobjednika meča Marcelo Mela / Edouard Roger-Vasslina Christopher Eubanks / Ben Shelton.