Dodig i Krajicek u četvrtfinalu Indian Wellsa

U osmini finala Indian Wellsa Ivan Dodig i Austin Krajicek su u 2 seta pobijedili Dodigovog bivšeg partnera, Marcela Mela i Alexandera Zvereva.

Hrvatsko-američki par je u prvom setu napravio break kod rezultata 3:2 te su do kraja seta svoj servis zadržali oba puta što je bilo dovoljno za osvajanje seta rezultatom 6:3.

Drugi set je imao sličan tijek kao i prvi. Dodig i Krajicek su break napravili kod 2:2. Break su potvrdili uz spašene tri break lopte. Taj gem je ujedno bio i jedini u kojem su se Hrvat i Amerikanac mučili na svom servisu. Do kraja meča su svoje servis gemove osvajali bez problema te su na kraju pobijedili 6:3 6:4.

Dodig i Krajicek su se ovom pobjedom plasirali u četvrtfinale Indian Wellsa u kojem je moguć hrvatski okršaj. Ukoliko Nikola Mektić i Wesley Koolhof pobjede domaće igrače s pozivnicom hrvatska će imati sigurnog putnika u polufinale Masters 1000 turnira u Kaliforniji.