Dodig u četvrtfinalu Londona

Ivan Dodig u travnatu sezonu krenuo je porazom u Hertogenboschu. U Queen’s Clubu se vratio igrama sa svojim stalnim partnerom Austinom Krajicekom, a to je značilo i povratak pobjedama. Njih dvojica su s 2-0 u setovima svladali sretne gubitnike Johna Peersa i Jordana Thompsona.

Prvi set donio je rani break za hrvatsko-američku kombinacijiu čime su preuzeli kontrolu u setu. Svoj početni udarac držali su bez problema do 4:2 kada spašavaju dvije break prilike. Nakon toga su uspjeli set zaključiti rezultatom 6:3.

Druga dionica igre nije ponudila niti jednu break priliku te se set odlučio u tie-breaku. Tamo su bolji bili Dodig i Krajicek sa 7-2 te su sa 6:3, 7:6(2) izborili plasman u četvrtfinale.

Za prolaz među četiri najbolja para u Londonu, Dodig i Krajicek igrat će protiv Santiaga Gonzáleza i Édouard Roger-Vasselina. Kasnije svoj meč prvog kola igraju Mate Pavić i Marcelo Arevalo dok je Nikola Mektić u srijedu izborio plasman u četvrtfinale.