Đoković upisao novi poraz i ostao bez finala Ženeve

Novak Đoković nije se uspio plasirati u finale ATP 250 turnira u Ženevi. 37-godišnji srpski tenisač poražen je od Čeha Tomasa Machača s 2-1 u setovima za dva sata i osam minuta igre.

Početak meča donio je nervozu s obje strane, prva dva gema trajala su skoro dvadeset minuta. Iako je Đoković prvi stigao do brejka pri rezultatu 3:1, igra prvog reketa svijeta ubrzo se raspala te je Machač s dva uzvraćena brejka osvojio prvi set sa 6:4.U drugom setu slijedila je apsolutna Đokovićeva dominacija.

Svih šest gemova Srbin je suvereno osvojio te se činilo da će treći set biti tek formalnost za osvajača 24 Grand slam turnira. Međutim, uslijedio je novi raspad Đokovića. Machač je protivniku uzvratio jednakom mjerom te sa 6:1 zaključio set i plasirao se u finale, u kojem će igrati protiv boljeg iz meča Flavio Cobolli – Casper Ruud.