Domaća košarka: Favoriti uvjerljivi

U sklopu 8.kola Lige za prvaka danas su odigrana tri susreta.

Prvi na parket su izašli košarkaši Cedevite Juniora i Zadra, a slavili su Zadrani sa 78:94 (15:29, 27:29, 23:19,13:17). Zadrani su nakon uvodnih 10 minuta imali prednost od 14 poena razlike koju su Vitamini u jednom trenutku druge četvrtine uspjeli smanjiti na +7, ali do kraja poluvreme Zadar je dao gasa i otišao na odmor s prednošću od 58:42. Ostatak susreta bio je samo odrađivanje posla za Zadar kod kojeg je najraspoloženiji bio Lakić s 18 poena. Kod domaće momčadi najistaknutiji pojedinac bio je Kučić koji je ubacio 28 poena.

Split je slavio u gostima kod Šibenke rezultatom 53:85 (25:15, 10:23, 10:15, 8:32). Košarkaši Šibenke doživjeli su i osmi poraz u ovoj fazi natjecanja, iako se na samom početku susreta nije činilo tako jer su polovicom druge četvrtine imali +14 (31:17), no onda Žuti u 5 minuta rade seriju 21-4 i odlaze na odmor s prednošću od +3. Šibenčani su se dobro držali u trećoj četvrtini, no onda se dogodio raspad u zadnjih 10 minuta gdje su zabili svega 8 poena, a primili 32. Žute je predvodio Runjić s 17 poena, a Šibenku Jambrović s 12.

Najlakši posao imali su košarkaši Cibone koji su igrali protiv Furnira. Cibonaši su slavili sa 109:77 (32:15, 23:13, 22:37, 32:12). Cibona je krenula furiozno u susret i već nakon nekoliko minuta imala prednost od 18 poena razlike, do kraja poluvremena ta prednost je samo rasla, ali nisu se košarkaši Furnira predavali. U trećoj dionici slavili su sa 37:22 i u zadnjih 10 minuta ušli s minusom od 12 poena, ali tamo je ipak Cibona odigrala u brzini više, te na kraju zasluženo slavila sa 32 poena razlike.