Domaća košarka: Uvjerljive pobjede favorita

Jučer su odigrane prve četvrtfinalne utakmice košarkaškog prvenstva Hrvatske, a favoriti su bili poprilično uvjerljivi.

Prvi na parket izašli su Cibona i Furnir, a Cibosi su slavili s čak 40 poena razlike, 102:62 (29:13, 19:22, 31:9, 23:18). Cibona je furiozno krenula te je imala prednost od 11:0, a gosti su se svega jednom tijekom cijele utakmice uspjeli spustit na jednoznamenkasti deficit. Najefikasniji igrač bio je Smajlagić koji je upisao 18 poena i 11 skokova, a u redovima Furnira najraspoloženiji bio je Bjelanović s 15 poena,

Zadrani nakon ispadanja u četvrtfinalu ABA Lige se sada mogu mirno posvetiti domaćem prvenstvu, a u prvom ogledu protiv Dinama slavili su rezultatom 80:62 (20:11, 23:13, 19:17, 18:21). Već su do poluvremena napravili veliku prednost od 19 poena razlike, te su na kraju mirno priveli utakmicu kraju. Domaćine je predvodio Drežnjak s 20 poena, dok je za Dinamo Novačić upisao 19.

Cedevita Junior slavila je protiv Šibenke 87:65 (14:15, 22:21, 21:14, 30:15). Iako se na poluvrijeme otišlo s izjednačenim rezultatom 36:36, Vitamini su u nastavku susreta uspjeli doći do uvjerljive pobjede, što i ne treba čuditi jer su Šibenčani u posljednjih 14 susreta upisali tek jednu jedinu pobjedu. Kod Cedevite je najefikasniji bio Kučić s 19 poena, a u redovima Šibenke Pleadin s 14.

Prvi nositelj KK Split lako se obračunao na Gripama s Boscom, te je u konačnici slavio s uvjerljivih 104:55 (27:13, 26:14, 22:10, 29:18). Ništa drugo nego lagani trening je ovo bio za Žute koje je predvodio Runjić s 17 poena.