Donna Vekić pobjedom otvorila posljednji Grand Slam sezone

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić pobjedom je otvorila nastup na US Openu. U prvom kolu posljednjeg Grand Slama sezone svladala je australsku kvalifikanticu Kimberly Birrel rezultatom 2-0 u setovima (6:4, 6:4).

28-godišnja Osječanka breakom je ušla u dvoboj, a stečenu prednost uspješno je sačuvala do kraja prvog seta. Drugi je set započela na jednaki način, no Australka je izjednačila u šestom gemu, da bi se Vekić već u sljedećem vratila u vodstvo nakon što je po treći put oduzela servis protivnici. Birrel je ponovno uzvratila, ali hrvatska je predstavnica još jednim breakom povela 5:4 te iskoristivši prvu meč loptu slavila nad 147. tenisačicom svijeta.

Vekić je ovom pobjedom već premašila prošlogodišnji rezultat u New Yorku kada je ispala na startu turnira od Amerikanke Sachie Vickery. U drugom kolu igrat će protiv bolje iz ogleda Belgijanke Greete Minnen i Poljakinje Magdalene Frech.