Donna Vekić u polufinalu Berlina

Donna Vekić uspješno je odradila četvrtfinala WTA turnira u Berlinu. U dva seta bila je bolja od ruske predstavnice Eline Avanesyan.

U prvom setu Vekić je ključan niz napravila kod rezultata 1:1. Tada Donna uzima četiri gema u nizu te sa 6:2 uzima prvi set.

Vekić je nastavila gdje je nastala pa u drugom setu brzo bježi na 3:0. Ruskinja je nakon toga uspjela dva puta oduzeti servis našoj predstavnici i vratiti se u meč.

Vekić se nakon toga sabrala i odmah u idućem gemu oduzela servis Avaneysan i došla u priliku odservirati za meč. No, Vekić još jednom gubi svoj servis i vraća Ruskinju u meč. Nakon toga obje tenisačice su uspjele zadržati svoj servis pa je odluka pala u tie-breaku.

Tamo je Vekić prva ostvarila prednost i povela 5:0. Ovoga puta naša tenisačica je mirno privela meč kraju i s uvjerljivih 7:0 prošla u polufinale.

Tamo ju čeka osma tenisačica svijeta Grkinja Maria Sakkari koja u Berlinu još nije izgubila set.