Dortmund dodatno udaljio Bayern od prvog mjesta

Pitanje osvajača Bundeslige se možda doimalo riješenim i ranije, no porazom Bayerna na svom terenu protiv Borussije Dortmund je gotovo nemoguće očekivati da će Bayer Leverkusen prosuti prednost od 13 bodova u zadnjih sedam kola.

Dortmund je poveo već u 10. minuti golom Karima Adeyemija na asistenciju Juliana Brandta, doduše uz pomoć jako slabe reakcije golmana Svena Ulreicha. Kroz prvo poluvrijeme je Bayern propustio tri velike prilike pri čemu je tek jedan udarac išao u okvir.

Umjesto pojačanog angažmana domaćih, u drugom poluvremenu smo vidjeli aktivniji Dortmund, a nagrada je stigla u 83. minuti kada je Julian Ryerson zabio za 2:0 i tako riješio pitanje pobjednika. Bilo je to rukometno prebrojavanje obrane Bayerna pri kojem je Sebastien Haller našao Ryersona koji iskosa pogađa mrežu.

Harry Kane je u 91. minuti uspio zatresti mrežu, ali je pogodak poništen zbog zaleđa nakon pregleda VAR-a.

Kolosalnu partiju za Dortmund je odigrao Mats Hummels koji je u 35. godini života imao defenzivni masterclass protiv ponajboljeg napadača svijeta.