Dortmund je na vrhu Bundeslige

Borussia Dortmund je čekala kiks Bayerna kako bi napala prvo mjesto Bundeslige, a jučerašnji poraz Bavaraca od Leipziga im je pružio tu šansu.

Borussia je danas gostovala kod Augsburga gdje im je trebala pobjeda, a nakon prvih 45 minuta se činilo kao da će opet prosuti svoju priliku. Uputili su 17 udaraca uz xG od ukupno 1.66, a još je k tome i Augsburg ostao bez igrača jer je u 38. minuti Udokhai dobio crveni karton.

Ipak, u drugom poluvremenu je Dortmund došao do toliko željene pobjede, a najviše zahvaljujući Sebastienu Halleru koji je zabio dva gola. U 93. minuti je pobjedu potvrdio Brandt za konačnih 3:0.

Priča o Halleru kojem je u ljeto prošle godine otkriven tumor na testisima da bi se vratio nakon toga kao nogometaš koji će svojim golovima donijeti potencijalno naslov prvaka će biti upisana zlatnim slovima u povijesne knjige Bundeslige. Ukoliko naravno do toga dođe u zadnjem kolu.