Double-double Šarića, Šamaniću novi ugovor?

Sinoć se na NBA parketima odigralo pet utakmica, među kojima i međusobni susret dvojice naših košarkaša.

Šarićeva Oklahoma došla je do bitne pobjede 114:98 u srazu protiv Šamanićeve Utah Jazza.
Thunder je predvodio Shai Gilgeous-Alexander s 22 poena, dok je Dario Šarić imao double-double učinak odnosno 14 poena i 10 skokova. U redovima Jazza, Luka Šamanić je u 30 minuta na parketu upisao 8 poena, 3 skoka i 4 asistencije, a kako piše Adrian Wojnarowski Utah mu planira dati ugovor za sezonu 2023/2024.
Šamanić je potpisao desetodnevni ugovor i učito oduševio čelnike kluba jer u pet utakmica ima prosjek od 7.3 koša, 4.3 skoka i 1.8 asistencije.

Cleveland Cavaliersi upisali su pobjedu 118:94 u gostima kod Orlando Magica. Cavse je predvodio Danny Green s 21 poenom dok je kod Orlanda najraspoloženiji bio Jallen Sugs s 22 poena, 5 skokova i 4 asistencije.

Miami Heat pobijedio je u gostima Philadelphiu 76ers rezultatom 129:101 i tako došao do bitne pobjede u borbi za play-off. Utakmica je bila gotova već na poluvremenu na koje je Miami otišao s prednošću od 21 poena razlike, a predvodili su ga Jimmy Butler i Tyler Herro koji su utakmicu završili s 24 poena. U redovima 76ersa najraspoloženiji bio je potencijalni MVP Joel Embid koji je upisao 21 poen 6 skokova i 2 asistencije.

U nebitnoj utakmici na Zapadu San Antonio Spursi pobijedili su Portland 129:127. Kod Spursa najbolji je bio Keita Bates-Diop s 25 poena 6 skokova i 4 asistencije, dok je Portland predvodio Kevin Knox s 24 ubačena poena.

Denver Nuggetsi bez Nikole Jokića izgubili su na gostovanju kod Phoenix Sunsa 119:115. U redovima Nuggetsa Bruce Brown ubacio je 31 poen, dok je DeAndre Jordan upisao double-double učinak 12 poena i 11 skokova. Kevin Durant predvodio je Sunse s 29 poena 7 skokova i 4 asista.