Duje Ajduković dominantno stigao do prve Davis Cup pobjede

Nakon poraza Marina Čilića u prvom meču dana, Duje Ajduković je upravo izjednačio na 1-1 u dvoboju Davis Cupa između Hrvatske i Belgije. On je s glatkih 6:1 6:4 svladao Jorisa De Loorea.

Što se tiče prvog seta, dovoljno je samo reći da je Belgijac osvojio samo pet poena na svom servisu te je Ajduković napravio dva breaka. De Loore ga je također okončao sa samo dva winnera i 10 neprisiljenih pogrešaka stoga se Splićanin prošetao do vodstva od 1-0.

Duje je drugi set otvorio s čak 4:0, no De Loore je uspio malo zakomplicirati situaciju i doći do 5:4 spasivši pritom i četiri meč lopte, ali onda Ajduković sljedeći servis gem dobiva bez izgubljenog poena i sa 6:1 6:4 dolazi do svoje prve Davis Cup pobjede u karijeri!

Sutra nas očekuje meč parova i još dva pojedinačna meča. Pobjednik duela će biti ona reprezentacija koja prva skupi tri pobjede.