Duje Ajduković ostao bez glavnog ždrijeba Madrida

Richard Gasquet je u finalnom kolu kvalifikacija za Masters u Madridu u dva seta svladao Duju Ajdukovića. Ajduković je tako ostao bez uspjeha karijere te i dalje čeka na prvi nastup u glavnom ždrijebu Mastersa.

Nije moglo gore krenuti za hrvatskog tenisača koji se nakon pet gemova našao u zaostatku 1:4. Gasquet je čak tri puta oduzimao servis Ajdukoviću, dok je samo jednom gubio vlastiti početni udarac. Tako je Francuz sa 6:2 odveo set na svoju stranu.

Ajduković se u drugom setu stabilizirao na vlastitom servisu. Tako do rezultata 5:5 nismo vidjeli niti jednu break loptu. No, tada Ajduković s četiri greške poklanja Gasquetu gem i Francuz dolazi do servisa za glavni ždrijeb Madrida.

Gasquet takvu priliku ne propušta i sa 7:5 potvrđuje plasman u glavni ždrijeb. Tamo su mu mogući protivnici Sonego, Kotov, Galan, kvalifikant, Lajović, Draper, kvalifikant, Ćorić, i Shang. Ajduković se može nadati upadu u glavni turnir kao lucky loser jer je bilo nekoliko otkaza uoči turnia.