Duje Ajduković poražen u prvom kolu kvalifikacija u Miamiju

Nakon poraza u prvom kolu kvalifikacija Duje Ajduković je preskočio Challenger 175 u Phoenixu kako bi se što bolje pripremio za Masters u Miamiju. To nije urodilo plodom budući da je u prvom kolu poražen od specijalista za parove Andreu Vavassorija s 2:1 u setovima.

Duje je kroz cijeli meč bio odličan na svojem servisu. Problem je bio što je i Vavassori također imao odličan učinak na svom početnom udarcu. Izjednačeni meč je tako odlučen u tri seta. Prvi set je Ajduković osvojio sa 6:4. Drugi je otišao do tiebreaka iako je Duje imao break loptu kod 1:1, ali nije ju realizirao. Talijan je u tiebreak osvojio sa 7-2 i odveo meč u odlučujući set.

Treći set je Hrvat otvorio s breakom te se brzo odvojio na 3:0. Međutim, kod 4:1 nije iskoristio priliku za dvostruki break prednosti te se Vavassori potpuno vratio u meč breakom za 4:3. Duje je na kraju poražen u tiebreaku sa 7-5 iako je na startu tiebreaka imao minibreak prednosti.