Duje Ajduković prošao kvalifikacije Båstada

Nakon što je već ranije ove sezone prošao kvalifikacije ATP turnira u Barceloni, Duje Ajduković isto je ponovio i u Båstadu. U prvom kolu svladao je Dmitryja Popka da bi u drugom svladao Alejandra Mora Canasa s 2-0 u setovima.

Meč je krenuo s zakašnjenjem od 90 minuta zbog kiše u Švedskoj da bi onda još jednom bio prekinut pri rezultatu 2:2 i 30:30. Na teren su se tenisači vratili nakon manje od sat vremena da bi se stigao odigrati samo jedan gem. U tom gemu je do breaka došao Splićanin te je poveo 3:2 prije novog prekida.

Vratili su se još jednom na teren Ajduković i Moro Canas te su stigli do rezultata 6:5 za Španjolca kada se meč još jednom prekida, ponovno na kraće vrijeme. U nastavku više nije bilo prekida te je Ajduković prvo zaključio set u “trinaestoj igri” sa 7-4. U drugom setu je stigao do breaka pri vodstvu 2:1 te je gemove na svom servisu do kraja meča sigurno osvajao. Upisao je tako pobjedu rezultatom 7:6(4), 6:3 te se plasirao u glavni ždrijeb turnira u Båstadu.

U prvom kolu mogući protivnici su mu Alexandre Muller, Nuno Borges, Luca van Assche ili Thiago Agustín Tirante.