Duje Ajduković prošao u četvrtfinale Braunschweiga

Duje Ajduković u srijedu se probio u četvrtfinale Challengera u Braunschweigu pobjedom protiv Carlosa Sancheza Jovera s 2-0 u setovima. Prva mu je to pobjeda protiv Španjolca iz tri dosadašnja susreta.

Prvi set nije krenuo dobro za Ajdukovića te se brzo našao s breakom zaostatka. Ipak, brzo se vratio, a zatim je i sam došao do breaka prednosti koji nije gubio do kraja seta. Tako je prvu dionicu igre osvojio sa 6:4 i poveo 1-0 u setovima.

U drugom setu break je napravio kod 1:1 te do kraja meča nije gubio svoj servis iako je imao određenih problema kod vodstva 3:2 i 4:3. U oba gema spasio je po dvije break prilike, a na servisu za meč je izvukao 0-30 te se sa 6:4, 6.4 plasirao u četvrtfinale.

Tamo ga čeka Pierre-Hugues Herbert, 138. igrač svijeta protiv kojeg u međusobnim dvobojima vodi s 2:1, a posljednja pobjeda stigla je u kvalifikacijama za Masters u Madridu kada je Splićanin slavio s dva puta po 7:5.