Duje Ajduković ušao u finale Rafa Nadal Opena i došao na korak od rankinga karijere

Duje Ajduković nastavlja s dobrim igrama na Rafa Nadal Openu. U subotu se plasirao u finale pobijedivši Khumoyuna Sultanova s 2-0 u setovima. Za Challenger titulu u Manacoru igrat će protiv Mattea Gigantea.

U oba seta je Ajduković rano napravio break. To mu je omogućilo da do kraja seta ovisi samo o svom servisu. Tako je prvi set osvojio sa 6:4, a u drugom je Sultanovu dva puta oduzeo servis. Kod 0:0 i kod 3:5. Značilo je to da je sa 6:4, 6:3 došao do pobjede.

U cijelom meču Uzbekistancu nije ponudio niti jednu break priliku dok je od svoje četiri realizirao tri. Plasirao se tako u svoje peto Challenger finale, prvo nakon Quimpera u siječnju ove godine kada ga je porazio Pierre-Hugues Herbert.

U slučaju pobjede nad Giganteom, Ajduković bi došao do svoje treće Challenger titule koja bi ga odvela na 105. mjesto ATP ljestvice što bi mu ujedno bio i ranking karijere.