Ekvadorac slavio u brzom hodanju za šestu olimpijsku medalju u povijesti te zemlje

Dodijeljene su prve medalje šestog dana Olimpijskih igara u Parizu. U brzom hodanju na 20 kilometara, prvom atletskom finalu, slavio je Ekvadorac Brian Daniel Pintado s vremenom 1:18:55.

Na današnjoj utrci koja je kasnila pola sata zbog grmljavinskog nevremena, Pintado je stalno bio u vrhu, a ključni trenutak se dogodio na 17. kilometru kada je preuzeo vodstvo ispred Brazilca Caia Bonfima koji je u konačnici završio na drugom mjestu. Bronca je pripala Španjolcu Alvaru Martinu, a najviše razloga za tugu imaju u talijanskom stožeru jer je branitelj naslova iz Tokija Massimo Stano kroz cilj prošao kao četvrti.

Ovim rezultatom Ekvador je došao do svoje prve medalje u Parizu i ukupno šeste u povijesti od čega su čak tri osvojene u ovoj disciplini. Jefferson Pérez u Atlanti je osvojio zlatnu medalju, dok se u Pekingu okrunio srebrnim odličjem.