Engleska svladala Kolumbiju i ušla u polufinale

Posljednji četvrtfinalni par na Svjetskom prvenstvu za žene bio je onaj između Engleske i Kolumbije. Engleskinje su bile bolje kroz cijeli susret te su na kraju preokretom slavile 2:1.

Nakon poluvremena u kojem je Engleska dominirala i promašivala, Kolumbijke su povele. Linda Caicedo je pronašla Leicy Santos koja zabija svoj prvi gol na turniru.

Kolumbijke ipak nisu otišle s prednosti na predah jer se Engleska vraća u sedmoj minuti sudačke nadoknade. Lauren Hemp je iskoristila zbunjenost Kolumbijki i vraća stvari na početak.

Engleskinje su bolje ušle u nastavak te su povele već u 61. minuti. Georgia Stanway pronašla je usamljenu Alessiu Russo koja dovodi Englesku u vodstvo.

Rezultat se više nije mijenjao i ostalo je 2:1 za Englesku. Tako smo dobili i drugi par polufinala. U jednoj utakmici igrati će Španjolska i Švedska, dok Engleskinje čeka domaćin Australija.