Engleskinje sigurnom predstavom potvrdile prvo mjesto

Nakon pomalo neočekivanog raspleta u grupi E, dan na Svjetskom prvenstvu za žene zatvorile su dvije utakmice grupe D. Engleskinje su novom pobjedom protiv Kine potvrdile prvo mjesto u skupini, dok uz njih dalje ide Danska koja je svladala Haiti.

S obzirom da pobjedu protiv Danske, Engleskinje su i uoči utakmice s Kinom teoretski osigurale prvo mjesto. Odličnom predstavom sestre Reeca Jamesa, Lauren su svladale Kinu 6:1.

Lauren James je nakon 41. minute imala gol i dvije asistencije, a još joj je jedan gol poništen. James je ipak došla do drugog pogotka u 65. minuti. Za Kineskinje je jedini pogodak postigla Wang Shuang iz kaznenog udarca. Za 5:1 je ponovno na asistenciju James zabila Chloe Kelly u 75. minuti. Konačan rezultat postavila je Rachel Daly.

U drugoj utakmici grupe D reprezentacija Danske je sigurno svladala Haiti 2:0. Haićankama je to treći poraz na ovom turniru. Poggotke za Dansku postigle su Pernille Harder u 21. minuti iz kaznenog udarca i Sanne Troelsgaard.