Englezi u posljednjoj pripemnoj utakmici pred EURO upisali poraz od Islanda

Engleska reprezentacija je odabrala dvije utakmice kao svojevrsne testove za Europsko prvenstvo u Njemačkoj. U prvoj utakmici su izabranici Garetha Southgatea pobijedili reprezentaciju Bosne i Hercegovine dok su u drugoj upisali neočekivani poraz na Wembleyu od Islanda rezultatom 0:1.

Engleska u ovu utakmicu nije ušla s prevelikim promjenama. Na golu se našao Aaron Ramsdale, vjerojatno rezerva na prvenstvu dok se još jedino u prvoj postavi umjesto Colea Palmera ili Anthonyja Gordona može očekivati Bukayo Saka.

Ni takva Engleska nije uspjela pobijediti Island. Gol za goste je u 12. minuti postigao Jón Dagur Þorsteinsson. Ni osvježavanje momčadi u drugom poluvremenu nije Englezima pomoglo te su na kraju upisali minimalni poraz.

Engleze za devet dana, odnosno 16. lipnja, čeka ogled s reprezentacijom Srbije. Susret će se odigrati na Veltins Areni s početkom u 21 sat po srednjoeuropskom vremenu.