Fantastični Duje Ajduković do finala u Portugalu

Nakon sjajnog tjedna u portugalskoj Bragi, Duje Ajduković je danas igrao svoj polufinalni meč. Protivnik mu je bio Mađar Máté Valkusz.

U prvom setu su oba tenisača jednom gubila svoj servis to rezultata 5:5. Tada je Valkusz još jednom oduzeo servis Ajdukoviću i sa 7:5 uzeo prvi set.

Nastavak nam je pružio bolju igru našeg predstavnika koji je odmah poveo 3:0. Do kraja seta je još jednom oduzeo servis Valkuszu i tako sa 6:1 odveo meč u odlučujući set.

Tamo nije dobro krenulo za Ajdukovića jer je Valkusz prvi oduzeo servis protivniku i poveo 3:1. No, Ajduković se nije predavao i već je u idućem gemu oduzeo servis Mađaru i tako se vratio u meč. Ubrzo je Ajduković još jednom oduzeo servis Valkuszu i tako došao u priliku servirati za meč.

Hrvatski tenisač se nije prepao i uspio je mirno odservirati za ulazak u finale. Ovime si je osigurao plasman karijere te će od sljedećeg tjedna biti negdje oko 165. mjesta ATP ljestvice.