Filip Zubčić izletio u drugoj vožnji, Norvežani osvojili Sölden

U Söldenu je veleslalomom otvorena 59. sezona Svjetskog skijaškog kupa, a slavio je Alexander Steen Olsen sa 65 stotinki prednosti ispred sunarodnjaka Henrika Kristoffersena. Treće mjesto na postolju zauzeo je još jedan skijaš iz Norveške, Atle Lie McGrath sa 66 stotinki zaostatka za pobjednikom. Četvrtu poziciju osvojio je Lucas Pinheiro Braathen, koji je napredovao za čak 15 pozicija u odnosu na prvu vožnju.

Naš Filip Zubčić bio je sjajan drugi u prvoj vožnji, no nažalost nije uspio završiti drugu vožnju. Odlično je krenuo Zubčić, bio je vrlo brz i agresivan, no u jedna je vrata ušao previsoko te je izletio sa staze. Bila je to vožnja s puno rizika koja se ovaj put nije isplatila.

Povratnik u skijaški kup nakon pet sezona, Marcel Hirscher završio je na vrlo solidnom 23. mjestu. Iduća utrka održat će se u finskom Leviju za tri tjedna kada se vozi slalom.