Fiorentina srušila prvaka uz pogodak Brekala

Bolju utakmicu za postići svoj prvi pogodak u dresu Fiorentine, hrvatski nogometaš Josip Brekalo vjerojatno nije mogao izabrati, budući da je njime sudjelovao u rušenju branitelja naslova na uvijek vrućem gostovanju u Napoliju.

Fiorentina je Brekalovim pogotkom povela već u 7. minuti utakmice. Nakon ubačaja s desne strane, Lucas Martínez Quarta pogodio je vratnicu, a najbrži na odbijancu bio je Brekalo i pospremio loptu iza leđa Alexa Mereta. Napolitanci su uspijeli izjednačiti u petoj minuti nadoknade prvog poluvremena, kada je Victor Osimhen realizirao kazneni udarac kojeg je sam izborio.

U 63. minuti Giacomo Bonaventura vratio je prednost Violama, a konačnu potvrdu pobjede donio Nicolás González u 93. realizacijom protunapada na ubačaj Fabiana Parisija za 3:1. Brekalo je na travnjaku proveo 73 minute, te osim postignutog pogotka odigrao vrlo dobru utakmicu.

Ovom pobjedom Fiorentina je zauzela 4. mjesto Serie A sa 17 bodova, tri boda više od Napolija.