Fluminense velikim preokretom do finala Cope

Rano jutros po hrvatskom vremenu se igrao uzvratni susret prvog polufinala Cope Libertadores između Internacionala i Fluminensea. U intrigantnom dvoboju dva brazilska kluba, finale su izborili nogometaši Fernanda Diniza.

U prvoj utakmici igranoj na Maracani u Rio de Janeiru, konačni rezultat je bio 2:2, a već nakon 10 minuta uzvrata u Porto Alegreu, Internacional je poveo s 1:0. Alan Patrick je ubacio iz kornera, a najviši u skoku na drugoj vratnici je Gabriel Mercado koji svojim trećim pogotkom sezone u Copi Libertadores dovodi domaćine u vodstvo. Treba reći i kako je vratar gostiju, Nino, zaplivao poslije krive procjene što je nekadašnjem stoperu Seville olakšalo posao.

Pet minuta kasnije se Nino u određenoj mjeri iskupio velikom obranom Mauriciovog udarca. Fluminense je očekivano imao nešto veći posjed lopte u nogama, međutim ništa konkretno nisu stvorili tijekom prvih 45 minuta.

Enner Valencia je u razdoblju između 68. i 78. minute imao tri fantastične prigode za udvostručenje prednosti, no uspio je sve promašiti. Dvije su bile iz kontranapada, a jedna nakon prekida kada je ostao sam, ali puca glavom pokraj gola.

Kazna je uslijedila u 81. minuti. German Cano je proigrao Johna Kennedyja koji laganim chipom prebacuje vratara Sergia Rocheta za 1:1.

U 87. minuti – preokret je kompletiran. Cano je sa sredine proigrao Yony Gonzaleza koji šalje loptu u sredinu za Kennedyja. Ovaj ju propušta za natrčalog Cana koji svojim 12. pogotkom ove sezone šalje Fluminense u drugo finale Cope Libertadores u povijesti.

Plasmanom u finale, Marcelo, bivši nogometaš Real Madrida s kojim je osvojio pet titula Lige prvaka, ima priliku postati 14. nogometaš u povijesti koji je osvojio Ligu prvaka i Copu Libertadores. Kompletan popis: