Forma života: Odlični Mili Poljičak stigao do devete pobjede u nizu i novog finala

Mili Poljičak jednostavno ne može izgubiti. Nakon što je prošli tjedan osvojio ITF u Mariboru, sada je na istom mjestu došao do finala. U polufinalu je u dva seta bio bolji od Čeha Jonáša Forejteka. Konačan rezultat je bio 6:4, 7:6 (5).

Ključni trenutak u prvom setu dogodio se kod rezultata 3:3. Tada Mili oduzima servis Forejteku i dolazi do prednosti koju više nije ispuštao. Sa 6:4 je osvojio prvi set i došao na korak od finala.

U drugom setu je Forejtek prvi oduzeo servis Poljičku i došao do vodstva 4:2. No, tada hrvatski tenisač diže razinu igre i s tri gema u nizu dolazi do servisa za meč. Poljičak to nije iskoristio pa je nakon propuštene meč lopte izgubio servis.

Tako je odluka o pobjedniku drugog seta pala u tie-breaku. Poljičak je tamo poveo 6:4, imao još jedan servis za meč, ali ga opet nije iskoristio. Ipak, odmah nakon toga Poljičak koristi meč loptu na servis Čeha i potvrđuje prolazak u finale. U finalu ga čeka susret protiv osmog nositelja Ukrajinca Oleksandra Ovčarenka.