Francisco Cerundolo prejak za Mateja Dodiga u Umagu

Prvi meč četvrtog dana natjecanja na Plava Laguna Croatia Openu u Umagu su igrali jedini preostali domaći predstavnik Matej Dodig i četvrti nositelj Francisco Cerundolo. Argentinac je opravdao status favorita te je slavio sa 6:3, 6:4 i izborio četvrtfinale.

Dodig je meč otvorio nešto slabije što je Cerundolo iskoristio za rano odvajanje na 3:0. Nakon toga je 19-godišnji Hrvat spasio jednu break loptu, a do kraja seta gledamo poprilično izjednačen dvoboj pa je Francisco zadržao stečenu prednost.

U drugom setu je Cerundolo bio dovoljno dobar za rutinskih 6:4 i pobjedu u debiju u Umagu. Hrvatski tenisač je meč završio sa svega devet osvojenih poena na primanju servisa, manje od jednog po gemu.

U četvrtfinalu Cerundolo čeka pobjednika dvoboja između Lorenza Sonega i Alexandre Mullera.