Francuska razbila Maroko i popunila četvrtfinale

Posljednju utakmicu osmine finala Svjetskog prvenstva za žene odigrali su Francuska i Maroko. U jednosmjernoj utakmici od početka do kraja, Francuska je na kraju slavila s 4:0.

Pitanje pobjednika riješeno je već nakon 23 minute kada je Francuska zabila treći gol. Blitzkrieg je započela Kadidiatou Diani u 15. minuti lijepom realizacijom.

U 20. minuti vodstvo Francuske je udvostručila Kenza Dali na asistenciju Diani. Zbunjenost obrane Maroka iskoristila je i Eugenie Le Sommer tri minute kasnije za potpuni potop Marokanki.

Francuskinje su očekivano nakon toga digle nogu s gasa i mirno privele utakmicu kraju. Ipak, i u takvoj postavci su zabile četvrti gol. Ponovno je u 71. minuti precizna bila Le Sommer koja postavlja konačnih 4:0.

Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv domaćina Australije, a ta utakmica je na rasporedu u subotu u 9 sati ujutro po našem vremenu.