Freiburg razbio Olympiakos, Brighton slavio na gostovanju kod AEK-a

Termin od 18:45 nam je u Europskoj ligi ponudio sedam zanimljivih okršaja. Osim u jednom susretu, nismo vidjeli puno golova, ali zato uzbuđenja nije manjkalo.

Najuvjerljviju pobjedu u ovom terminu ostvario je Freiburg. Predvođeni Michaelom Gregoritschem koji je u 36 minuta zabio hat-trick svladali su Olympiacos 5:0 i tako osigurali prolazak dalje.

O tome s kojeg će mjesta ići u iduću fazu odlučiti će u međusobnom srazu s West Hamom koji je kod Bačke Topole do pobjede došao golom Tomáša Součeka u 89. minuti.

Od ostalih susreta izdvaja se velika pobjeda Brightona na gostovanju kod AEK-a. Golom Joãa Pedra iz kaznenog udarca Englezi su došli do važna tri boda kojima su se osvetili AEK-u za poraz u prvom kolu te ih izbacili iz natjecanja.

Atalanta i Sporting su remizirali 1:1, a u istoj grupi je Raków na gostovanju kod Sturma došao do prve pobjede u grupi. Još jedan Dinamov krvnik Sparta Prag je svladala Real Betis 1:0, a Rennes je u utakmici koja se igrala u Budimpešti s 0:3 svladao Rennes.