Futsal Dinamo svladao Šibenik te osvojio Superkup

Jučer je odigrano finale Superkupa Hrvatske u futsalu u kojem su se susreli Futsal Dinamo i Šibenik. Prije finala je Pula pobijedila Olmissum u utakmici za treće mjesto rezultatom 5:3.

U prvome poluvremenu nismo vidjeli pogotke. Dinamo je bio bolja ekipa u prvih 20 minuta, ali nisu mogli slomiti otpor Šibenika. Najbolju priliku su imali u 4. minuti kada je Novakov udarac od grede sjeo na gol liniju. Igrači Dinama su smatrali da je lopta prošla crtu, ali sudac je procijenio da nema pogotka.

U drugome poluvremenu je igru Dinama popratio i rezultat. U 25. minuti je Mihovil Prgomet postigao pogodak na asistenciju Kristijana Čekola za 1:0. Tri minute kasnije je Dinamo udvostručio svoju prednost zahvaljujući pogotku Kristijana Postružina. U posljednjoj minuti susreta je Postružin je na svoj konto dodao i asistenciju za Luku Perića koji je zabio za konačnih 3:0.

Dinamo je tako otvorio novu sezonu s trofejom. Momčad iz Zagreba ove sezone brani ligašku titulu te će igrati u Ligi prvaka.