Futsal reprezentacija Hrvatske do velike pobjede protiv Nijemaca

Elitnu rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo izabranici Marinka Mavrovića otvorili su rutinskom pobjedom, učinivši prvi korak prema plasmanu na veliko natjecanje koje će se 2024. godine održati u Uzbekistanu. Zanimljivo, Hrvatska je na Svjetskom futsal prvenstvu posljednji puta bila još davne 2000. godine u Gvatemali.

Poveli su “mini Vatreni” u 13. minuti preko Sekulića, no već su u idućem napadu domaćini izjednačili preko Rodrigueza. Ni veselje Nijemaca nije dugo trajalo jer je 2:1 minutu nakon postavio Postružin, a prije odlaska na odmor na 3:1 je povisio Kustura.

Već na startu drugog poluvremena Perić zabija za 4:1, a konačnih 5:1 postavlja isti igrač u nebranjenu mrežu, nakon što su Nijemci s golmanom igračem pokušavali doći do sustizanja rezultata.

Idući kvalifikacijski susret na rasporedu je u srijedu 20.9. u 19:00h u Puli, u dvorani Mate Parlova protiv Slovačke.