Gojo mečem karijere prošao u treće kolo US Opena

Nakon rutinske pobjede u prvom kolu, Borna Gojo danas je igrao meč drugog kola US Opena. Protivnik mu je bio domaći predstavnik i 40. tenisač svijeta Mackenzie McDonald. Gojo je odigrao sjajan meč i u tri seta prošao u treće kolo.

Na početku meča oba tenisača su se mučila sačuvati svoj servis. Tako smo u prva četiri gema vidjeli četiri oduzimanja servisa. Nakon toga Gojo je još jednom oduzeo servis Amerikancu, dok je svoj uspješno sačuvao i sa 6:3 poveo u setovima.

Nastavio je Gojo s odličnom igrom i u drugom setu. Rano u setu je oduzeo servis McDonaldu i bez da se suočio s break loptom držao svoj servis i sa 6:4 uzeo i drugi set.

Isti epilog bio je i u trećem setu. Gojo je jednom oduzeo servis Amerikancu i mirnim serviranjem potvrdio pobjedu. U trećem kolu igrat će protiv boljeg iz meča Veselyja i Cerundola.