Gruzija svladala Luksemburg i došla na korak do EURO-a

Danas je započeo playoff kvalifikacija za predstojeće Europsko prvenstvo koje će se održati u Njemačkoj. U prvoj utakmici dana je Gruzija ugostila Luksemburg i pobijedila rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu smo gledali jednosmjernu ulicu u kojoj je Gruzija bila znatno bolji i konkretniji suparnik. Svoju bolju igru su kapitalizirali pred kraj prvog dijela susreta u 41. pogotkom Budua Zivzivadzea, a Luksemburg su ostavili bez ijednog pokušaja na gol.

U drugom poluvremenu je Luksemburg uspio poravnati na 1:1 golom Gelsona Rodriguesa, no njegov gol je nakon VAR intervencije bio poništen. Ubrzo nakon su za goste sva kola krenula nizbrdo kada je Maxime Chanot dobio izravni crveni karton u 58. minuti, a domaći sastav je šest minuta kasnije povećao prednost na 2:0 drugim golom Zivzivadzea.

Gruzijci su rutinski priveli susret kraju te čekaju boljeg između Grčke i Kazahstana s kojim će se boriti za plasman na Europsko prvenstvo.