Hajduk rutinski započeo europski put

Hajduk je svoj put prema Konferencijskoj ligi započeo na Poljudu protiv HB Tórshavna. Bili su slavili rezultatom 2:0 i postavili ugodnu prednost pred putovanje na Farske Otoke.

U petoj minuti Marko Livaja se našao sam pred golmanom, ali nije uspio realizirati zlatnu šansu. U 19. minuti splitski velikan je poveo. Marko Capan je izveo korner, Anthony Kalik prebacio glavom, a Filip Uremović je sigurno pospremio loptu u gol. U 30. minuti Kalik je fauliran u šesnaestercu, a udarac s bijele točke u lijevu stranu je pospremio Livaja za 2:0.

U 56. minuti Capan je još jednom pronašao Kalika, ali je Australac pogodio vanjski dio mreže. U 60. minuti Uremović je pokušao, no njegova prilika nije prošla gol liniju. U 74. minuti pokušali su gosti preko Sammyja Skyttea, ali njegova prilika s ruba kaznenog prostora nije pronašla vrata.

Ovaj nastup Hajduka daje puno nade za predstojeću sezonu te je veliki plus što se splitski klub ovako snašao bez najnovije prinove Ivana Rakitića.