Hassan pobjedom u maratonu osvojila treće olimpijsko zlato u tri različite discipline, Bjeljac 71.

Nakon bronci koje je u Parizu osvojila u utrkama na 5000 i 10000 metara, sjajna nizozemska trkačica Sifan Hassan stigla je do zlata u maratonu, čime je došla do trećeg olimpijskog zlata nakon dva iz Tokija.

Ona je do zlata stigla uz novi olimpijski rekord istrčavši stazu za dva sata, 22 minute i 55 sekundi, čime je za 12 sekundi skinula dosadašnji rekord kojeg je na Olimpijskim igrama 2012. godine u Londonu postavila Etiopljanka Tiki Gelana. I srebrna Tigst Assefa skinula je dosadašnji rekord svoje sunarodnjakinje, zaostavši za Hassan svega tri sekunde, dok je Kenijka Hellen Ogiri stigla do bronce u vremenu 2:23:10.

Hrvatska je imala dvije predstavnice u maratonu, a samo je jedna uspjela proći ciljem. Bila je to Bojana Bjeljac koja je zauzela 71. mjesto s preko 18 minuta zaostatka za pobjednicom, dok je Matea Parlov Koštro završila utrku negdje između 35. i 40. kilometara iako je u tom trenutku bila oko 45. mjesta.