Hezonja rekordom karijere vodio Real do pobjede

Košarkaši Real Madrida su na gostovanju kod Virtus Bologne u 30. kolu Eurolige slavili rezultatom 96:79 čime su zadržali 2. mjesto na ljestvici. U utakmici s čak 28 postignutih trica, najbolji strijelci susreta su bili Marco Belinelli s 26 poena za Virtus te hrvatski reprezentativac Mario Hezonja s 26 poena za Real Madrid.

Dubrovčanin je večeras ubacio čak 8 trica (iz samo 11 pokušaja) te je time stigao do svog novog rekorda karijere, a posebno inspiriran je bio u zadnjoj četvrtini u kojoj je pospremio 6 trica te je gotovo sam imao više poena od domaće momčadi u posljednjih 10 minuta (Mario 18 – Virtus 21). Za Hezonju je ovo bila druga najefikasnija utakmica ove sezone nakon što je Monacu početkom veljače ubacio okruglih 30.