HMNK Rijeka pobjedom preuzela vrh 1. HMNL

Futsal ekipa Rijeke nakon teško izvoljevane pobjede u Novom Marofu u 1. kolu, uvjerljivo je slavila u prvoj ovosezonskoj domaćoj utakmici protiv ekipe Gorice s visokih 5:0.

Bila je to utakmica odigrana u najvećoj riječkoj dvorani, Dvorani mladosti u kvartu Trsat, koja će ove sezone biti dom futsal igrača HMNK Rijeke, nakon što je to u prethodnim sezonama bila nešto manja dvorana Dinko Lukarić u kvartu Kozala.

Već je u 2. minuti za 1:0 pogodio slovenski reprezentativac Fetić, koji je do poluvremena povisio na 2:0, a u 23. minuti i na 3:0 okrunivši time svoju sjajnu igru. Do kraja su još zabijali Brazilac Wesley Estevao te mladi Dino Murtić, za petardu u mreži Goričana.

U ostalim susretima, Nova Gradiška slavila je protiv Šibenika s 3:1 u gostima, Universitas je sa 4:3 bio bolji od Jezera, Aurelia od Novog Marofa sa 6:5, dok je Brod slavio protiv Splita sa 4:3.

U idućem kolu Riječani gostuju u Dalmaciji, točnije u Tisnom kod Futsal Jezera.