HMNK Rijeka pobjedom u Slavoniji dodatno pobjegla pratnji

Novi tjedan, nova pobjeda, a nakon vinkovačke Aurelije, malonogometaši Rijeke slavili su i u Slavonskom Brodu protiv ekipe Brod 035 te iskoristili kiks Aurelije u Šibeniku i stigli do +4 na čelu prvenstvene ljestvice.

15 minuta su mreže s obje strane mirovale, a onda su domaćini prvi došli u vodstvo preko Mujića, da bi Matijević u istoj minuti izjednačio na 1:1, što je bio rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

U 23. minuti Bundavica ponovno Brođane dovodi u vodstvo, no opet se Rijeka u istoj minuti preko Husarića vraća u egal, a zatim kao i u prethodnim susretima, ekipa trenera Duje Maretića iskazuje mentalnu stabilnost i fizičku pripremljenost te u završnici susreta radi razliku.

Tako je u razdoblju od 34. do 39. minute Rijeka s čak četiri pogotka bušila mreu vratara Konrada preko Brnjića (autogol), Matijevića, Fetića i Murtića te stigla do velikih 6:2.

Zahvaljujući porazu Aurelije u Šibeniku od čak 8:2, Rijeka za 2 tjedna zatvara kalendarsku sezonu kao sigurni jesenski prvak.