HMNK Rijeka svladala Aureliu te osvojila 1. HMNL

Danas se u Vinkovcima igrao derbi 16. kola 1. HMNL u kojem je drugoplasirana Aurelia bila domaćin prvoplasiranoj HMNK Rijeci. Izabranici Duje Maretića su imali priliku s pobjedom osigurati naslov prvaka te su to i napravili.

Prvo poluvrijeme je je završilo 3-3, ali Rijeka je u drugom poluvremenu pokazala klasu i upisala veliku 8-3 pobjedu. Prvo ime utakmice je bio sjajni Alen Fetić koji je postigao pet golova te je sada došao do brojke od 24 pogotka u ligi zbog čega je najbolji strijelac lige; ima četiri gola više od Carvalha iz Šibenika. Osim Fetića, mrežu Aurelie je zatresao Robert Grbić i Elvir Husarić koji je bio dvostruki strijelac.

Za poraženu Aureliu je Ivan Ferbežar postigao dva gola te je Romeo Sušac postigao posljednji gol u prvom poluvremenu. Rijeka je ovom pobjedom dva kola prije kraja došla do sedam bodovi prednosti ispred današnjeg protivnika te će se u Rijeci naredne sezone igrati SuperSport HMNL; elitni rang hrvatskog futsala.