Hrvatska ima novu medalju: Fantastična Donna Vekić u finalu Olimpijskih igara

Donna Vekić je u finalu Olimpijskih igara! Novim sjajnim mečem je u dva seta svladala Slovakinju Annu Karolinu Schmiedlovu. Konačan rezultat bio je 6:4, 6:0.

Ključan trenutak u prvom setu dogodio se pri rezultatu 2:2. Tada je Donna oduzela servis Slovakinji i stekla prednost. Tu prednost nije ispuštala do kraja te je mirnim servisima uzela prvi set.

Dominacija se nastavila i u nastavku gdje je Vekić bila puno bolja tenisačica. Odmah je pobjegla na dva breaka prednosti i došla do vodstva 4:0.

Nije Donna popuštala te je odmah još jednom oduzela servis suparnici i došla do servisa za meč. Vekić je iskoristila odmah prvu priliku i s uvjerljivih 6:0 potvrdila ulazak u finale i najveći uspjeh u karijeri.

U finalu će Donna Vekić igrati protiv Kineskinje Qinwen Zheng koja je ranije danas u dva seta izbacila prvu tenisačicu svijeta Poljakinju Igu Świątek.