Hrvatska judašica osvojila broncu na juniorskom SP-u

Hrvatska judo reprezentacija se ovog tjedna nalazi u Portugalu, u gradu Odivelasu u kojem se održava Svjetsko juniorsko prvenstvo. Odlične vijesti sa strunjače su stigle drugog dana natjecanja tijekom kojeg je Nina Simić, članica splitskog judo kluba Pujanke, osvojila broncu u kategoriji do 63 kilograma.

Nakon što je u prvom kolu bila slobodna, u jutarnjem dijelu natjecanja je najprije upisala dvije pobjede nad Portugalkom Margaridom Bras te Amerikankom Emily Daniele Jaspe da bi u četvrtfinalu izgubila od Poljakinje Martyne Glubiak.

Nakon toga je uslijedila borba repesaža u kojoj je svladala predstavnicu Finske, Lounu-Lumiju Seikkulu za plasman u borbu za broncu. Tamo je za samo 33 sekunde borbe savladala Mađaricu Annu Krizu za najveći uspjeh dosadašnje karijere.

Podsjećamo i na to da je Simić početkom rujna osvojila brončanu medalju na Europskom U21 prvenstvu koje se održalo u Den Haagu.